Chpt Rhône Alpes et Provence > Results

31 March 2013 @ Privas (07)
Enduro • Moto Club Privadois • LIGUE AUVERGNE RHÔNE ALPES

430 participants

 

Results

  1. SCRATCH ELITE
  2. SCRATCH NATIONAL A
  3. SCRATCH NATIONAL B

SCRATCH ELITE

Place Number Participant Rg/sc Temps total Ecart Penalites SP1 SP2 SP3 SP4
1 1 BASSET Antoine Elite E1 1 27:42.75 4:27.46 9:12.75 4:14.81 9:47.73
2 9 PAGANON Nicolas Elite E2 1 28:36.85 54.10 4:36.28 9:25.98 4:34.40 10:00.19
3 2 AUTUORI Stephane Elite E2 2 29:00.97 1:18.22 4:33.50 9:41.38 4:32.35 10:13.74
4 3 SAROUL Charly Elite E1 2 29:21.18 1:38.43 4:43.24 9:35.97 4:42.62 10:19.35
5 33 CARRIER Berenger Elite E1 3 29:46.24 2:03.49 4:46.45 9:56.86 4:34.83 10:28.10
6 5 AUTUORI Sebastien Elite E2 3 30:24.01 2:41.26 4:40.21 9:59.92 4:54.49 10:49.39
7 4 DUSSUELLE Thibaut Elite E3 1 30:51.81 3:09.06 4:45.08 10:06.95 4:54.79 11:04.99
8 8 FROMONT Sylvain Elite E3 2 30:54.91 3:12.16 4:52.87 10:10.09 5:01.39 10:50.56
9 43 ADDESSO Aurelien Elite E1 4 30:56.63 3:13.88 4:50.11 10:26.93 4:49.20 10:50.39
10 11 CADINOT Benoit Elite E3 3 31:15.30 3:32.55 4:50.77 10:09.07 5:01.20 11:14.26
11 47 ROSSELET Johann Elite E2 4 31:16.26 3:33.51 4:55.74 10:31.72 4:44.28 11:04.52
12 56 BALANCHE Maxime Elite E3 4 31:23.13 3:40.38 4:58.09 10:42.94 4:57.33 10:44.77
13 12 VIGNAL Martin Elite E3 5 31:27.99 3:45.24 4:54.78 10:23.31 4:48.48 11:21.42
14 45 BEREPION Alexis Elite E2 5 31:32.57 3:49.82 4:50.97 10:35.06 5:09.82 10:56.72
15 28 FLEURY Mickael Elite E2 6 31:48.64 4:05.89 5:06.92 10:35.64 5:02.39 11:03.69
16 27 LELIEVRE Joffray Elite E2 7 32:06.26 4:23.51 4:56.09 10:43.68 4:58.07 11:28.42
17 29 PAGET Yoann Elite E1 5 32:25.98 4:43.23 4:57.53 10:31.58 5:30.31 11:26.56
18 19 SETA Patrice Elite E2 8 32:28.64 4:45.89 4:55.53 10:39.52 5:00.88 11:52.71
19 24 SASSOLAS Nicolas Elite E3 6 32:31.57 4:48.82 4:58.61 11:12.27 5:12.37 11:08.32
20 34 BONNAL Sebastien Elite E2 9 32:41.10 4:58.35 5:04.76 10:49.23 5:08.80 11:38.31
21 42 MICHEL Joffrey Elite E2 10 32:44.36 5:01.61 4:57.77 10:52.87 5:18.40 11:35.32
22 14 DE GERMOND Jean Daniel Elite E2 11 32:48.76 5:06.01 5:11.70 10:51.18 5:11.91 11:33.97
23 44 MARCHINI Michel Elite E2 12 32:56.86 5:14.11 5:20.40 10:58.94 5:13.65 11:23.87
24 31 NICOLAS Quentin Elite E1 6 33:20.49 5:37.74 5:04.61 11:14.09 5:04.68 11:57.11
25 18 PINGAUD Olivier Elite E2 13 33:29.90 5:47.15 5:10.41 10:56.08 5:14.91 12:08.50
26 351 DEGLI ESPOSTI Mathieu Elite E2 14 33:36.15 5:53.40 5:09.01 11:36.98 5:07.10 11:43.06
27 17 ANGELES Thomas Elite E2 15 34:12.19 6:29.44 5:21.58 11:13.38 5:17.89 12:19.34
28 38 ESTELLE Christophe Elite E3 7 34:14.29 6:31.54 5:22.38 11:18.73 5:51.73 11:41.45
29 58 CHASTAN Damien Elite E1 7 34:22.81 6:40.06 5:26.15 11:25.33 5:21.11 12:10.22
30 37 LAMBERT Julien Elite E1 8 35:05.16 7:22.41 3:00. 4:50.73 10:56.86 5:01.78 11:15.79
31 13 ALA Mario Elite E1 9 35:26.23 7:43.48 4:00. 4:52.50 10:15.87 5:02.07 11:15.79
32 59 GUILLAUME Michael Elite E2 16 35:32.06 7:49.31 5:26.45 11:39.90 5:32.79 12:52.92
33 6 HAUPERT Mike Elite E2 17 35:34.96 7:52.21 5:31.35 11:15.76 5:34.44 13:13.41
34 21 TOURNIER Alix Elite E1 10 35:40.57 7:57.82 5:10.01 11:48.25 5:47.16 12:55.15
35 60 PUILLET Thierry Elite E2 18 35:43.61 8:00.86 5:36.63 11:44.81 5:41.89 12:40.28
36 16 ANCE Harold Elite E2 19 36:05.20 8:22.45 1:00. 5:27.94 10:53.76 5:43.94 12:59.56
37 22 TOSELLO Philippe Elite E1 11 37:26.09 9:43.34 5:31.13 11:09.08 8:14.63 12:31.25
38 41 POULLAIN Henry Gaetan Elite E2 20 37:39.34 9:56.59 2:00. 5:51.36 12:03.41 5:25.89 12:18.68
39 50 MENETRIER Dylan Elite E2 21 42:35.74 14:52.99 5:00. 5:55.74 12:28.66 5:40.68 13:30.66
40 62 PONCEOT Mathieu Elite E2 22 43:53.04 16:10.29 6:30.22 13:58.47 7:07.59 16:16.76
41 54 GIAJ Denis Elite E2 23 44:34.06 16:51.31 11:00. 5:06.76 11:01.20 5:22.28 12:03.82
42 26 CANTIN Thomas Elite E1 12 46:20.89 18:38.14 9:00. 5:23.53 11:22.63 5:35.11 14:59.62
43 15 COLOMBAN Mikael Elite E3 8 47:04.53 19:21.78 12:00. 5:08.73 11:30.12 5:35.94 12:49.74
44 35 ARTAUD Clement Elite E1 13 48:29.38 20:46.63 11:00. 5:30.26 13:30.13 5:48.51 12:40.48
45 39 THEIL Maxime Elite E3 9 51:00.98 23:18.23 16:00. 5:19.46 11:21.43 5:42.74 12:37.35
46 63 CHIABODO Romain Elite E2 24 51:33.18 23:50.43 16:00. 5:42.64 11:35.05 5:51.56 12:23.93
47 36 BOFELLI Guillaume Elite E1 14 53:44.84 26:02.09 19:00. 5:02.67 11:15.77 6:09.31 12:17.09
48 64 PAQUEREAU Maxime Elite E1 15 59:22.28 31:39.53 24:00. 5:56.04 12:22.89 5:21.32 11:42.03
49 52 PONTHET Gregory Elite E1 16 1:00:02.25 32:19.50 24:00. 5:33.59 12:02.12 5:50.79 12:35.75
50 25 ALA Johan Elite E3 10 1:00:31.81 32:49.06 23:00. 5:08.73 11:57.24 6:47.05 13:38.79
51 55 BONNET Adrien Elite E1 17 1:05:05.63 37:22.88 27:00. 6:29.87 12:25.93 6:09.44 13:00.39

- DNF : Do Not Finish (non arrivé)
- DNS : Do Not Start (non parti)